Jak dopasować kolor bramy garażowej, aby pasował do domu?

Trendy w aranżacjach wnętrz zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku bram garażowych. Modna i stylowa brama garażowa, może okazać się najlepszą wizytówką każdej posesji, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na jej kolor, fakturę oraz szerokość przetłoczeń. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak dobrać kolor bramy garażowej, aby utrzymać całość architektoniczną.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że kolor bramy garażowej bardzo często zależny jest od koloru stolarki okiennej i drzwiowej, która dominuje w danym domu. Projektanci od aranżacji wnętrz bardzo często zwracają uwagę również na ogólną stylistykę domu, czy też na kolorystykę elewacji.

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się:

  • wysokogatunkowa stolarka PCV,
  • stolarka drewniana,
  • stolarka aluminiowa, która występuje w wielu odcieniach szarości.

To właśnie do tych elementów najczęściej dobiera się kolorystykę bramy garażowej.

Na jaki kolor postawić?

W nowoczesnym budownictwie spotkać można nie tylko polakierowane bramy, ale również modele pokryte specjalnymi okleinami. Każdy z producentów oferuje oczywiście podstawową paletę najpopularniejszych kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście białe bramy, które są również najtańszym rozwiązaniem. Na indywidualne zamówienie można oczywiście kupić bramę w dowolnym kolorze z palety RAL i NCS. W ostatnim sezonie bardzo modne są wspomniane powyżej okleiny drewnopodobne, których głównym zadaniem jest naśladowanie wielu różnych gatunków drewna.

Jakie są najmodniejsze kolory?

Dla większości użytkowników najbezpieczniejszym rozwiązaniem są oczywiście bramy garażowe w różnych odcieniach szarości. Ten kolor coraz częściej wybierany jest również na elewację domu, czy też na różnorodne elementy dekoracyjne. Jasnoszara brama garażowa Koszalin jest doskonałym wyborem dla osób, które mają dom z białą elewacją. Coraz większą popularność zdobywają antracytowe odcienie. Mowa tutaj oczywiście o ciemnym i dość nasyconym odcieniu szarości. Bramy garażowe w tym kolorze mogą dominować w bryle. Nowością na rynku są bramy garażowe z oryginalnymi okleinami o wzorze betonowym. Piękne okleiny naśladujące skałę i naturalne kamienie są w stanie ożywić nawet najbardziej ponure aranżacje wnętrz. Osoby, które nie wiedzą, jak dobrać kolor bramy garażowej, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego projektanta lub pracownika profesjonalnego salonu sprzedaży i montażu. Warto także na bieżąco śledzić aktualne trendy, zwłaszcza że czołowi producenci lubią zaskakiwać swoich klientów. Na bramach świetnie znają się pracownicy firmy Bram Serwis Kołobrzeg, którzy od lat je projektują, wykonują, montują i serwisują.

Dowiedz się więcej kiedy powinno się zamontować bramę garażową, przed czy po wylewkach?

One thought on “Jak dopasować kolor bramy garażowej, aby pasował do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *