Płyty warstwowe Śląsk

Kingspan to niekwestionowany lider na rynku producentów płyt warstwowych. Materiał ten posiada bardzo dobre parametry techniczne, jest także ekonomiczny. Doskonale sprawdzają się przy małych, jak i dużych projektach, które wymagają szybkiej realizacji. Sprawdź, dlaczego warto wybrać płyty warstwowe od Kingspan.

Zastosowanie płyt warstwowych

Płyty warstwowe mają mnóstwo zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je do budowy magazynów, hal przemysłowych oraz rolniczych. Z powodzeniem stosuje się je także w obiektach takich jak:

  • chłodnie i mroźnie,
  • hale sportowe,
  • sklepy wielkopowierzchniowe,
  • baseny,
  • salony samochodowe.

Warto także dodać, że płyty warstwowe stają się coraz bardziej popularne w budownictwie jednorodzinnym. Spowodowane jest to faktem, że materiał ten pozwala na wzniesienie budynku o niskim zapotrzebowaniu energetycznym.

Jak zbudowane są płyty warstwowe?

Płyta warstwowa to materiał składający się z rdzenia. To właśnie rdzeń płyty nadaje wyrobowi określone właściwości termoizolacyjne i mechaniczne. Może być wykonany z wełny mineralnej lub szklanej, pianek PUR oraz PIR, pianek fenolowych lub szkła piankowego. Od zewnątrz, osłonięty jest on dodatkowymi warstwami zabezpieczającymi przed mechanicznymi uszkodzeniami. Najczęściej do pokrycia rdzenia stosuje się stal w postaci odpornej na działanie czynników zewnętrznych blachy ocynkowanej. Warto dodać, że blacha ta jest lakierowana, dzięki czemu Klienci mają szeroką gamę kolorów do wyboru.

Szybki i łatwy montaż

Jest to jedna z najistotniejszych zalet budowy z płyt warstwowych. Szybki i bezproblemowy montaż polega na przykręceniu okładzin do konstrukcji obiektu, za pomocą śrub samowiercących. Stosując więc ten materiał, zewnętrzna obudowa budynku zostać może wykonana w znacznie krótszym czasie w porównaniu do tradycyjnych materiałów budowlanych.

Płyty warstwowe do wyboru, do koloru

Obiekty przemysłowe, takie jak salony samochodowe czy galerie handlowe, coraz więcej uwagi poświęcają nie tylko funkcjonalności, ale i estetyce obiektu. Również Klienci zwracają uwagę na to jak prezentuje się miejsce, które odwiedzają.

Dzięki zastosowaniu rozwiązania, jakim jest płyta warstwowa, można uzyskać spektakularny efekt wykończenia budynku. W swojej ofercie Kingspan ma wiele wersji kolorystycznych płyt warstwowych, dlatego też każdy znajdzie tam coś dla siebie. Warto także zaznaczyć, że kolory można łączyć, dzięki czemu możliwe jest „zaprojektowanie” niepowtarzalnego wizerunku budowanego obiektu.

One thought on “Płyty warstwowe Śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *