Jak wypełnić PIT elektronicznie? Sprawdź, jak rozliczyć się przez Internet!

Niejedna osoba nie ma pojęcia, jak wypełnić PIT elektronicznie. W 2021 roku niewskazane są osobiste wizyty w US ze względu na ryzyko transmisji koronawirusa. Właśnie dlatego nawet starsi podatnicy korzystają z nowoczesnych technologii. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Dzięki poniższym wskazówkom można rozliczyć się ze skarbówką w ciągu kilku minut.

Gdzie złożyć e-deklarację podatkową?

E-deklarację należy przesłać poprzez oficjalną stronę Urzędu Skarbowego. Oczywiście można przygotować ją w dowolnym programie, jednak zawsze należy „złożyć” ją w tym samym miejscu. Bardzo ważne jest, aby nie korzystać z innych portali lub aplikacji. Trzeba mieć świadomość, że dokument zawiera wrażliwe dane, które mogłyby stać się celem ataków hakerskich. Bezpieczeństwo należy postawić na pierwszym miejscu! Osoby bez doświadczenia mogą nie wiedzieć, że wyłudzanie prywatnych danych w Internecie jest powszechnym zjawiskiem. Do wypełnienia e-PIT potrzebny jest dowód osobisty, podpis elektroniczny lub deklaracja z ubiegłego roku.

Jak prawidłowo wypełnić PIT?

Podstawą jest to, aby poprawnie wprowadzić dane osobowe. Każda pomyłka opóźnia proces rozliczenia. Stacjonarnie dokumenty sprawdzane są przez pracowników placówki. W przypadku rozliczenia przez Internet za weryfikację odpowiada system, dzięki czemu pomyłki są natychmiast identyfikowane. Nie każdy dysponuje profesjonalnym oprogramowaniem księgowym. W takiej sytuacji najprościej jest skorzystać z usługi Twój e-PIT, która została za darmo udostępniona przez Ministerstwo Finansów.

Czy w e-PIT można uwzględnić ulgi podatkowe?

Ulgi podatkowe a PIT, to kwestia, która nie zawsze jest zrozumiała. Internetowa wersja deklaracji podatkowej niczym nie różni się od standardowej. Właśnie dlatego należy uwzględnić w niej ulgi podatkowe (np. za dojazd do pracy, dla niepełnosprawnych, dla osób samotnie wychowujących dzieci). Istotne jest jednak to, aby przestrzegać aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Niemal każdego roku wprowadzane są poprawki lub zmiany, a więc należy być na bieżąco.

Ile wynosi kwota wolna od podatku w 2021 roku?

Kwota wolna od podatku a PIT – zastanawiasz się, kiedy nie trzeba się rozliczać z US? W 2021 roku wynosi ona od 8 000 zł (dla 8 000 zł dochodu) do 3 091 zł (dla 13 000 zł dochodu). Kwota wolna od podatku dla dochodu od 13 000 zł do 85 528 zł jest stała i wynosi 3 091 zł.

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy podatkowego?

Profesjonalny doradca podatkowy Gliwice wyróżnia się świetną znajomością aktualnie obowiązujących przepisów. Jest to najlepsze rozwiązanie dla podatników, którzy mają problem z m.in.

  • obliczeniem wysokości ulgi podatkowej,
  • wspólnym rozliczeniem z małżonkiem,
  • odliczeniem darowizny.

Faktem jest, że nie zawsze wypełnienie deklaracji podatkowej jest łatwe i szybkie, a dzięki pomocy eksperta można uniknąć wielu nieprzyjemności.

Dowiedz się także, w czym pomoże Tobie fachowa księgowa z Gliwic oraz jak wyglądają obecnie emerytury kapitałowe.

One thought on “Jak wypełnić PIT elektronicznie? Sprawdź, jak rozliczyć się przez Internet!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *