Toyota Highlander – nowoczesny SUV

Nowy model Highlander Hybrid łączy w sobie zaawansowane technologie hybrydowe Toyoty z wielkim doświadczeniem w dziedzinie produkcji SUV-ów.

Highlander komfort

Komfort przede wszystkim

Nowy model Toyoty Highlander wyposażony został w trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu na pokład może zabrać aż 7 pasażerów. Dostępna jest również wersja sześciomiejscowa, z dwoma niezależnymi fotelami drugiego rzędu.

Należy zaznaczyć, że nowa propozycja jest zdecydowanie bardzo luksusowa. Świadczą o tym między innymi dodatkowe materiały wygłuszające przedniej szyby czy też ekran na desce rozdzielczej o przekątnej 12,3 cala.

 bagażnik highlander

Bagażnik w nowym Highlanderze

Z pewnością należy wspomnieć również o pojemności bagażnika w nowym Highlanderze. Wynosi ona 658 l, jednak składając oparcia drugiego i trzeciego rzędu siedzeń do dyspozycji będzie aż 1909 l. Dodatkowo, tylna klapa bagażnika otwiera się i zamyka automatycznie – może zostać uruchomiona ruchem stopy.

Co znajdziemy pod maską?

W nowym modelu Toyota oferuje 2,5 litrowy motor, który znany jest już z Camry czy RAV4. Dwa generatory oraz silnik elektryczny zamontowany na tylnej osi skutecznie wspierają jednostkę benzynową. Highlander wyposażony został również w wydajną baterię, która magazynuje oddaną energię. Wielu zastanawia się pewnie, jaka jest więc łączna moc nowego, masywnego SUV-a? Odpowiedź to 244 KM.

Nowy model charakteryzuje również przełącznik trybów jazdy (Drive Mode Select). Umożliwia on kierowcy wybór spośród trybu ECO, NORMAL, SPORT oraz TRAIL.

Nadwozie nowej Toyoty zbudowane zostało na platformie GA-K w technologii TNGA. Jest lekkie i sztywne, a jednocześnie jego środek ciężkości położony jest nisko. Pozwala to na komfortową jazdę zarówno po mieście, jak i krętych drogach czy autostradzie.

wnętrze Toyoty Highlander

Wnętrze SUV-a

Wyposażenie wnętrza również zachwyca. Znajdziemy tutaj:

  • wiele pojemnych schowków,
  • liczne wejścia USB,
  • wyświetlacz HUD na przedniej szybie,
  • bezprzewodową ładowarkę telefonu,
  • wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza, utrzymana może być ona w grafitowej lub czarnej tonacji.

Ponadto, nowy Highlander ma wiele do zaoferowania kierowcy: adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych czy system wykrywania pieszych.

Dostępność

Nowy SUV Toyoty w Polsce dostępny jest od początku roku 2021. Warto dodać, że jak zwykle w przypadku samochodów Toyoty, kupujący otrzymują pakiet systemów Safety Sense. Jego zadaniem jest zapobieganie kolizjom oraz ograniczenie ich skutków.

Dowiedz się więcej jak działa leasing Toyoty.

One thought on “Toyota Highlander – nowoczesny SUV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *