Toaleta na budowę – zapewnij odpowiednie zaplecze sanitarne

Budowa czy remont to zawsze wielkie wyzwanie. Toaleta na budowę to obowiązek, zaplecze sanitarne musi być zapewnione. Pozwala ona komfortowo załatwiać potrzeby w miejscach, w których nie ma dostępu do kanalizacji.

Ile osób przypada na toaletę na budowie?

Wynajmując przenośne wc na budowę często pojawia się pytanie ile takich kabin będzie potrzebne. Jest to w dużej mierze zależne od tego, na jaki wynajem się zdecydujemy. Toaleta na budowęhttps://wcserwis.pl/ – zwykle wynajmowana jest w trybie długoterminowym, czyli powyżej 4 dni. Aby zapewnić maksymalny komfort z korzystania oraz czystość przenośnego WC zalecany jest jej serwis raz w tygodniu. W takim przypadku jedna kabina wystarczy na maksymalnie 10 pracowników. Jeżeli więc mamy 30 pracowników, aby zapewnić im odpowiednie zaplecze sanitarne, należy wynająć 3 toalety na budowę. Jednak zdarza się, że na budowie pracuje mniej niż 10 pracowników – co wtedy zrobić?

W takim przypadku serwis toalety powinien odbywać się co 4 tygodnie dla maksymalnie dwóch korzystających z niej osób. Gdy korzystają z niej przykładowo cztery osoby, serwis powinien zostać przeprowadzany co 2 tygodnie.

Organizując budowę, warto zdecydować się na przenośne sanitariaty, ponieważ jest to przede wszystkim bardzo wygodne rozwiązanie. Można postawić je praktycznie w każdym miejscu i równie łatwo je usunąć, kiedy przestaną być potrzebne. To duże ułatwienie pomagające usprawnić pracę na budowie.

Przenośna toaleta na budowę to gwarancja komfortu

Brak kanalizacji to częste zjawisko na placach budowy. Ze względu na tymczasowe przebywanie tam pracowników, podłączenie jej byłoby nieopłacalne. Trwałoby to zbyt długo, a biorąc pod uwagę czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na uzyskanie pozwolenia, w niektórych przypadkach kanalizacja nie byłaby już potrzebna. Jednak w celu zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków do zaspokojenia ich podstawowych potrzeb, konieczne jest zastosowanie innego rozwiązania, jakim są przenośne toalety.

WC na budowie zdecydowanie podwyższa komfort pracy – stwarza odpowiednie warunki higieniczne dla pracowników. Takie kabiny mają przestronne wnętrze, są proste i uniwersalne, a jednocześnie wygodne dla użytkowników. Są one wykonane z mocnego tworzywa – polietylenu. Jego duża gęstość powoduje, że materiał jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla ekipy budowlanej.

Firmy wynajmujące toalety na budowę zazwyczaj zajmują się również transportem i ustawieniem toalety oraz odpowiednio przygotowują ją do eksploatacji. Przenośne WC są też serwisowane, a w skład takiego serwisu najczęściej wchodzi: opróżnienie zbiornika, dezynfekcja kabiny oraz jej dokładne czyszczenie, uzupełnienie papieru toaletowego. Kompleksowy serwis obejmuje więc usługi asenizacyjne, techniczne oraz sanitarne.

Toalety przenośne bardzo często dostępne są w wielu wariantach, co pozwala na dostosowanie ich parametrów do konkretnych wymagań. Nie wymagają one podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, dlatego też można ustawić je w dowolnym miejscu.

Dowiedz się, jak wygląda obecnie otrzymanie pozwolenia na budowę.

One thought on “Toaleta na budowę – zapewnij odpowiednie zaplecze sanitarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *