Czyszczenie konstrukcji stalowych – co trzeba o nim wiedzieć?

Czyszczenie konstrukcji stalowych nie należy do łatwych zadań. Żeby mogło być wykonane prawidłowo, fachowcy muszą mieć sporo doświadczenia i wiedzy na temat używania specjalistycznych metod i środków. Dlatego tak ważne jest, by zadanie to powierzać wyłącznie profesjonalistom. Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu konstrukcji?

Metody alpinistyczne

Czyszczenie konstrukcji stalowych powinno się wykonywać przy użyciu metod alpinistycznych. Mają one szereg zalet, które sprawiają, że są odpowiednie do tych zadań. Trzeba pamiętać o tym, że są one:

  • bezpieczne dla otoczenia,
  • bezpieczne dla pracownika czyszczącego konstrukcję,
  • zgodne z normami i przepisami prawa,
  • umożliwiające czyszczenie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.

Metody alpinistyczne umożliwiają czyszczenie konstrukcji na różnych wysokościach, które nie są dostępne żadnym innym sposobem.

Ważne dla trwałości konstrukcji

Nie każdy wie, że czyszczenie konstrukcji jest ważnym elementem jej konserwacji. Usuwanie kolejnych warstw brudu i korozji może pomóc w wydłużeniu trwałości konstrukcji i wpływa korzystnie na jej wygląd. Warto wiedzieć, że jeśli usuwa się regularnie korozję i zabrudzenia, to zmniejsza się też ryzyko pojawienia się w konstrukcji ubytków, które nie zostałyby w porę zauważone. To z kolei sprawia, że nie trzeba bać się nagłego jej uszkodzenia.

Czyszczenie konstrukcji stalowych Gliwice – profesjonalne środki

W przypadku czyszczenia konstrukcji stalowych w Gliwicach, czy gdziekolwiek indziej, kluczowe jest używanie profesjonalnych środków przeznaczonych do usuwania konkretnych zabrudzeń. Środki są rozpylane przy pomocy specjalnych dysz, które pod dużym ciśnieniem wyrzucają głęboko penetrujący preparat i docierają nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. Środki te skutecznie rozpuszczają tłuste zabrudzenia, smary i oleje. Czasami do czyszczenia używa się granulatu suchego lodu, szczotkowania, ścierania na sucho i odkurzania. Sposoby te są szczególnie skuteczne przy usuwaniu starej łuszczącej się farby, korozji i starych zaschniętych zabrudzeń.

One thought on “Czyszczenie konstrukcji stalowych – co trzeba o nim wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *