Stomatolog Tychy – czym kierować się przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Na wizyty do gabinetu stomatologicznego większość z nas chodzi bez entuzjazmu – robimy to z rozsądku, a nie dlatego, że lubimy. Zdrowie zębów i dziąseł jest warunkiem koniecznym dla dobrego funkcjonowania całego organizmu, również dla jego równowagi psychicznej. Nic bardziej nie dodaje nam pewności siebie jak piękny, szczery, lśniący bielą zębów uśmiech. Zatem jakie są dobre cechy gabinetu, gdzie przyjmuje stomatolog Tychy?

Stomatolog Tychy, czyli upadek mitu o bolesnym leczeniu

Leczenie stomatologiczne nie musi kojarzyć się z bólem. Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod leczenia, najlepszych urządzeń i wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych technik diagnostycznych, stomatolog Tychy https://endo-medica.pl/ leczy bezboleśnie i w efekcie daje świetne rezultaty dla pacjenta.

Na dobre samopoczucie osób korzystających z usług gabinetów stomatologicznych decydujący wpływ ma atmosfera, którą tworzą ludzie zatrudnieni w gabinecie. Jak takie przyjazne środowisko stworzyć doskonale wie stomatolog Tychy – od wejścia pacjentów otacza komfort poczekalni, nieskazitelna czystość wszystkich pomieszczeń, ludzka życzliwość, opiekuńczość i otwartość na wszystkie potrzeby pacjenta.

Stomatolog Tychy – cechy dobrego gabinetu

Wybierając gabinet stomatologiczny większość osób kieruje się ceną usług oraz opiniami innych pacjentów. Warto jednak dokładniej przyjrzeć się i bardziej szczegółowo sprawdzić miejsce i ludzi, którym powierzymy losy naszego zdrowia.

 • Przy wyborze stomatologa sprawdźmy:
 • Zakres usług świadczonych w gabinecie,
 • Kwalifikacje i doświadczenia zawodowe personelu medycznego,
 • Wyposażenie sprzętowe gabinetu,
 • Metody leczenia,
 • Ceny usług, elastyczne metody płatności (możliwość kredytowania).

Stomatolog Tychy – zakres usług

Dobre gabinety oferują usługi z więcej niż jednej dziedziny stomatologii – poza leczeniem zachowawczym gabinecie można skorzystać z usług w zakresie:

 1. Endodoncji – leczenia kanałowego,
 2. Protetyki,
 3. Periodontologii,
 4. Chirurgii i implantologii,
 5. Stomatologii estetycznej,
 6. Profilaktyki,
 7. Rentgenodiagnostyki.

Leczenie zachowawcze – polega na zachowaniu naturalnego kształtu, koloru i funkcji uzębienia; najczęściej polega na leczeniu ubytków – popularnie nazywamy to plombowaniem; ważne jest stosowanie nowoczesnych materiałów do wypełnień oraz metod i urządzeń, które eliminują ból.

Protetyka – ta techniczna dziedzina stomatologii zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu; w gabinecie wykonywane są pojedyncze korony, mosty oraz protezy szkieletowe i całkowite; protetyk Tychy dba o dobranie sztucznego uzupełnienia w taki sposób, aby spełniało ono wszelkie funkcje i jednocześnie kolorem oraz kształtem nie odbiegało od uzębienia naturalnego.

Endodoncja – jest działem stomatologii rozpoznającym oraz leczącym choroby miazgi zębowej – popularnie nazywa się to leczeniem kanałowym; dobry endodonta leczy ząb podczas jednej wizyty całkowicie bezboleśnie; zarówno przed wykonaniem resekcji miazgi zębowej jak i po wypełnieniu oczyszczonego kanału robione jest zdjęcie rentgenowskie, w którym potwierdza się, czy próchnica zębów została wyleczona.

Periodontologia – to dziedzina stomatologii, której obszarem zainteresowania są choroby dziąseł.

Chirurgia stomatologiczna – polega na leczeniu stomatologicznym przy wykorzystaniu metod chirurgicznych; najczęściej są to skomplikowane ekstrakcje zębów, leczenie ropni i przetok, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, terapie związane ze złamaniami.

Implantologia stomatologiczna – jest działem chirurgii; zajmuje się wprowadzaniem do organizmu implantów, na których odbudowywane jest uzębienie; to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina – wielka nadzieja dla ludzi, którzy mają znaczne ubytki w uzębieniu.

Stomatologia estetyczna – zajmuje się jakościową poprawą wyglądu zębów; zabiegi estetyczne to miedzy innymi usuwanie kamienia, wybielanie, korekta kształtu zębów, wykonywanie licówek; stomatologia estetyczna dba o finałowy efekt leczenia – białe, równe zęby w szerokim uśmiechu.

Profilaktyka – jest ważna na każdym etapie życia człowieka; w gabinecie można uzyskać porady w zakresie profilaktycznych działań ochrony zębów i dziąseł przed chorobami.

Rentgenodiagnostyka – jest metodą pomocniczą, dzięki której skraca się czas stawiania diagnozy, kontroluje leczenie na kolejnych etapach, sprawdza się efekty końcowe; aby nie narażać pacjentów na działanie dużych dawek promieniowania powinno się używać najnowocześniejszych aparatów wykorzystujących techniki cyfrowe.

Gabinet stomatologiczny w Tychach – szerokie usługi

Takie szerokie spektrum usług w jednym gabinecie lekarskim dostępne może być tylko tam, gdzie pacjentem zajmują się specjaliści najwyższej klasy. Ważne są zarówno kwalifikacje kierunkowe związane ze specjalizacją, jak i wieloletnie doświadczenie nabyte podczas wykonywania praktyki lekarskiej.

Liczy się również podejście do pacjenta – doświadczeni stomatolodzy potrafią doskonale zaopiekować się dorosłymi, jak i dziećmi, które nie zawsze są skore do współpracy z lekarzem.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet i czym powinien odznaczać się dobry dentysta? Dowiedz się, czytając wpis! A jeśli szukasz innej pomocy, bo masz problemy ze wzrokiem, to zapraszam do wpisu.

One thought on “Stomatolog Tychy – czym kierować się przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *