Wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe z płyt warstwowych

Wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe to budynki o bardzo różnym zastosowaniu. Mogą służyć jako magazyny, zakłady produkcyjne, biura lub centra przeładunkowe. Ich budowa zazwyczaj nie zajmuje dużo czasu, ponieważ do ich wykonania wykorzystuje się nowoczesne pod względem technologicznym materiały, np. płyty warstwowe.

Jakie są właściwości płyty warstwowej?

Chodzi przede wszystkim o to, aby materiał wykorzystywany do budowy obiektów przemysłowych, spełniał co najmniej kilka ważnych warunków. Wymaga się od niego przede wszystkim, że będzie solidnym, wytrzymałym i w pełni bezpiecznym tworzywem budowlanym. Nie mniej istotne są jego właściwości termoizolacyjne, bo przecież pracują tam ludzie, a także magazynuje się rozmaite towary, które muszą mieć zapewnione stałe i optymalne warunki przechowywania.

Wszystkie te cechy posiada płyta warstwowa, która jest świetną alternatywą dla innych materiałów budowlanych. Ich specyficzna budowa zapewnia:

  • bezpieczeństwo,
  • właściwą termoizolacyjność,
  • wytrzymałość,
  • odporność na warunki atmosferyczne,
  • ochronę przed ogniem.

Wytwarzane są z wysokiej jakości komponentów, a także podczas ich produkcji nie wykorzystuje się trujących gazów, są więc produktem, który realnie dba o środowisko. Płyty są lekkie, ale również wytrzymałe. Właściwości termoizolacyjne materiał zachowuje nawet 40 lat. Dostępne są zarówno płyty na dach oraz ścienne.

Szeroki wachlarz zastosowań

Dostępne są dwa rodzaje płyt warstwowych. Pierwszy z nich to warstwowe płyty dachowe, które od wewnątrz wypełnione są wełną mineralną. Drugi rodzaj posiada rdzeń z pianki, którą charakteryzują bardzo wysokie parametry pod względem termoizolacyjności. Mogą one być stosowane zarówno na dachach skośnych, jak i płaskich. Dzięki temu mają bardzo szerokie zastosowanie, a sprawdzają się przede wszystkim w przypadku budynków przemysłowych, jak m.in. hala magazynowa, która musi powstać szybko, a także spełniać ściśle określone warunki pod względem solidności oraz bezpieczeństwa dla pracujących tam ludzi.

Sprawny i szybki montaż

Jest to niewątpliwe bardzo duży atut płyt warstwowych. Ich montaż przebiega bardzo sprawnie i szybko, więc nie ma się co dziwić, że są idealnym materiałem dla budynków przemysłowych, które muszą powstać szybko, ale stanowić również bezpieczną i trwałą budowlę. Przyczynia się do tego również ich lekka konstrukcja, dzięki czemu znacznie łatwiej operować tym szczególnym materiałem budowlanym. Wszystko to przekłada się na ich wyjątkowość oraz funkcjonalność i tym samym są niezastąpione w branży budowlanej. Nie dziwi więc fakt, że obiekty składające się z wielopowierzchniowych hal magazynowych budowane są właśnie tego rodzaju prefabrykatów.

Dowiedz się więcej czy potrzeba pozwolenia na budowę pawilony z płyt warstwowych.

One thought on “Wielkopowierzchniowe obiekty przemysłowe z płyt warstwowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *